W dniu 11 maja 2024 r. na nadwiślańskich terenach miasteczka rowerowego w Tarnobrzegu odbyła się impreza, na której zorganizowano dla dzieci wiele atrakcji. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali stoisko z kolorowankami, quizami i krzyżówkami, gdzie dzieci poprzez zabawę utrwalały i poszerzały swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zorganizowano również konkurs sprawnościowy na rowerku biegowym wraz z zapoznaniem się ze znakami drogowymi oraz podstawowymi zasadami przechodzenia przez jezdnię. Dla dorosłych przeprowadzono konkurencję polegającą na przejściu slalomem w alko-goglach wraz z rzutem piłeczką do kosza. Dorośli mogli przekonać się jak spożycie alkoholu wpływa na układ psychomotoryczny człowieka. Nagrody rzeczowe otrzymały dzieci biorące udział w konkursie sprawnościowym, a wszyscy uczestnicy pozostałych zabaw związanych z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego otrzymali elementy elementy odblaskowe. Dzięki tego typu konkursom Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu propaguje świadome i odpowiedzialne postawy uczestników ruchu drogowego.

FE1.jpgFE4.jpg

FE6.jpgFE7.jpg

FE8.jpgFE9.jpg

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu współorganizował eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 4 kwietnia br. na Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Turniej swoim programem obejmował tematykę ratownictwa pożarowego jak również szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zawodników podzielono na trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe kl. 1 – 4 , kl. 5 - 8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Zmagania uczestników odbyły się w dwóch etapach: test jednokrotnego wyboru, następnie trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych odpowiadało na pytania komisji konkursowej, w której zasiadał przedstawiciel Ośrodka. Na podsumowanie przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze oraz przypomniano o konieczności stosowania elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym. Dla najlepszych zawodników ufundowano nagrody rzeczowe a pozostałych zaopatrzono w elementy odblaskowe.

Zamek_1.jpg Zamek_2.jpg

Zamek_3.jpg Zamek_4.jpg

Zamek_5.jpg

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat prawidłowego zachowania dzieci w drodze do i z przedszkola. Następnie przy użyciu pomocy dydaktycznych jakimi są: znaki drogowe, sygnalizacja świetlna i przejście dla pieszych przećwiczono prawidłowe przechodzenie przez jezdnię na pasach z sygnalizacją i bez sygnalizacji świetlnej. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zajęciach zostały zaopatrzone w elementy odblaskowe. Celem zajęć edukacyjnych było zaszczepienie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego prawidłowych zachowań na drodze oraz propagowanie stosowania elementów odblaskowych. Wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta przez przedszkolaków podczas zajęć edukacyjnych, którą wyłożyli pracownicy Ośrodka w Tarnobrzegu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jaslany_6.jpg

Jaslany_5.jpgJaslany_2.jpg

Jaslany_1.jpgJaslany_3.jpg

Jaslany_4.jpg