Już po raz trzeci Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu aktywnie włączył się w organizacje i przeprowadzenie „III Pikniku Rodzinnego – Z nami Bezpieczniej”.4 maja 2013 roku na placu Bartosza Głowackiego przeprowadziliśmy Turniej sprawnościowej jazdy samochodem składający się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, skierowany specjalniedla posiadaczy prawa jazdy kategorii „B”. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Po rozwiązaniu testów, uczestnicy turnieju przystąpili do części praktycznej, która polegała napokonaniu samochodem z „Talerzem Stewarta” wyznaczonej trasy z zaznaczonymi do wykonania zadaniami.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu w ramach projektu edukacyjnego pn. „BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI” zorganizowali konkurs plastyczny o tematyce: „RUCH ULICZNY”. Do konkursu przystąpiły dzieci 5-6 letnie z oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Tarnobrzeg. Konkurs obejmował tematykę przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 22.04.2013r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Tarnobrzegu odbyły się miejskie i powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkól podstawowych i gimnazjalnych oraz w dniu 27.04.2013r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimanzjalnych.