W dniu 31 sierpnia 2019 roku na terenie zielonym obok placu zabaw w Babulach odbył się piknik rodzinny dla dzieci oraz ich opiekunów.

W upalną niedzielę w dniu 16 czerwca odbyła się na osiedlu Serbinów Parafiada zorganizowana przez lokalną społeczność katolicką. Jak co roku w imprezie wziął również udział Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, oferując zabawy edukacyjne dla dzieci młodszych z zakresu BRD. Był to slalom na rowerku między pachołkami oraz krzyżówki, rebusy i kolorowanki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na zakończenie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały praktyczne upominki ułatwiające bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym, które wręczyli pracownicy WORD.

1-DSC_0301.JPG2-DSC_0304.JPG3-DSC_0308.JPG4-DSC_0309.JPG6-DSC_0314.JPG7-DSC_0318.JPG

W dniu 6 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu – Wielowsi, miało miejsce wręczenie nagród w XIV Powiatowym Konkursie o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym pod hasłem „Bezpiecznie na drodze”. Jak co roku patronem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Celem konkursu było:

- popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym,
- wdrażanie uczniów do poprawnych zachowań w roli pieszego i rowerzysty,
- wdrażanie do partnerskiego zachowania się na drodze,
- kształtowanie umiejętności korzystania z informacji zawartych w kodeksie drogowym,
- propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
- wdrażanie do prawidłowego  postępowania w razie wypadku drogowego,
- uświadomienie roli roweru jako ekologicznego środka w turystyce i wypoczynku.

Spośród młodzieży szkolnej uczestniczącej w konkursie wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczenia upominków zwycięzcom dokonał z ramienia WORD Dyrektor – pan Kamil Kalinka, życząc jednocześnie wszystkim zgromadzonym na uroczystości uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.

1-DSC_0279.JPG2-DSC_0282.JPG3-DSC_0283.JPG4-DSC_0285.JPG5-DSC_0287.JPG6-DSC_0289.JPG7-DSC_0294.JPG