Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu w dniu 23.06.2013r z okazji „Pikniku Rekreacyjno Sportowego” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gorzycach a przeprowadzonego w Motyczu Poduchownym, zorganizował i przeprowadził quizy, zabawy i gry przybliżające tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zbliżających się wakacji. Podsumowaniem tych zajęć był Rodzinny Konkurs Rowerowy.

W piątek 10 maja 2013r. na obiektach Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej położonej na terenie gminy Harasiuki rozegrany został Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych. Jednym z współorganizatorów w/w Turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Już po raz trzeci Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu aktywnie włączył się w organizacje i przeprowadzenie „III Pikniku Rodzinnego – Z nami Bezpieczniej”.4 maja 2013 roku na placu Bartosza Głowackiego przeprowadziliśmy Turniej sprawnościowej jazdy samochodem składający się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, skierowany specjalniedla posiadaczy prawa jazdy kategorii „B”. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Po rozwiązaniu testów, uczestnicy turnieju przystąpili do części praktycznej, która polegała napokonaniu samochodem z „Talerzem Stewarta” wyznaczonej trasy z zaznaczonymi do wykonania zadaniami.