Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przy współpracy z Miejską Telewizją Tarnobrzeg zorganizował pokazową jazdę w Alko-goglach – specjalnych okularach, symulujących kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości – to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu we krwi. W jaki sposób w praktyce wpływa to na kierowanie samochodem?

przed -015W dniu 11.12.2013r. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Pan Lucjusz Nadbereżny przekazał dla Przedszkola  nr 13 w Tarnobrzegu zestaw edukacyjny pn. „MINI MIASTECZKO DLA PRZEDSZKOLAKA .
W uroczystości przekazania uczestniczyli:  Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Pani Anna Czaplińska, Dyrektor Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu Pani Małgorzata Korczak oraz dzieci i nauczyciele z w/w przedszkola.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z przedszkolakami Pan Sławomir Bogdańskispecjalista ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz egzaminator w WORD.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Motocyklowe – MOTO TARNOBRZEG zorganizowali w dniu 15.09.2013r piknik motoryzacyjny pn. „JEDNOŚLAD – JEDNO ŻYCIE – SPRWDŹ SIĘ”. Impreza odbyła się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu drogowego w Tarnobrzegu wykorzystując miedzy innymi stanowiska egzaminacyjne służące do przeprowadzenia egzaminów na kat A prawa jazdy. W tym dniu na placu manewrowym WORD w Tarnobrzegu zagościło ponad 100 motocyklistów prezentując swoje pojazdy oraz duża rzesza osób oglądających i interesujących się sprawami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.