Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu w dniu 24 marca 2014 roku zorganizował w Zespole Szkół  w Woli Baranowskiej szkolenie informacyjne  na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów oraz konkurs z wiedzy o ruchu drogowym połączony ze sprawdzeniem umiejętności i techniki kierowania rowerem z wykorzystaniem rowerowego toru do jazdy sprawnościowej.

W dniu 21 marca 2014 roku w szkole podstawowej w Woli Mieleckiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym.

WORD Tarnobrzeg przygotował rowerowy tor przeszkód. Uczestnicy ze szkół podstawowych jak i gimnazjum w pierwszej kolejności rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie brali udział w próbie sprawnościowej na torze przeszkód.

Dnia 9 marca 2014 roku w Stalowej Woli odbyła się impreza dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami był WORD Tarnobrzeg oraz Automobilklub Stalowa Wola. Na parkingu obok Delikatesów FRAC na ul. Niezłomnych została przygotowana trasa, na której uczestniczki rywalizowały o tytuł najlepszej. Panie biorące udział w konkursie wykonały następujące konkurencje: